tennisgostar
05 دی 1401 - 22:43

کمبود خطوط تلفن ثابت روستای آغدام مرتفع می‌شود

پارس آباد - بخشدار مرکزی شهرستان پارس آباد گفت: اهالی روستای آغدام از کمبود خطوط تلفن ثابت در این روستا گلایه مند هستند که به زودی این مشکل مرتفع می‌شود.

عسگر فخیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: روستای آغدام از توابع بخش مرکزی شهرستان پارس آباد با ۷۵۰ خانوار و بیش از ۳ هزار نفر جمعیت که اهالی از کمبود خطوط تلفن ثابت در این روستا گلایه مند هستند.‌

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رشد کشور در بخش ارتباطات و فناوری نیاز است که روستاهای این شهرستان نیز از امکانات این حوزه بهره‌مند شوند و زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان توسعه یابد.

بخشدار مرکزی شهرستان پارس آباد با اشاره به اینکه اهالی این روستا از سرعت اینترنت ناراضی بوده و خواستار خطوط تلفن ثابت هستند، ادامه داد: بعضی از خانوارها امتیاز تلفن را دارند اما دو سال پیش و به دنبال شیوع کرونا کابل‌های تلفن در این روستا به سرقت رفته بود.

فخیمی افزود: طرح اولیه این کار یک ماه و طرح توسعه اش نزدیک به دوماه طول می‌کشد ولی با هماهنگی رئیس شرکت مخابرات در نزدیکترین زمان خطوط واگذار و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در نظر داریم خطوط تلفن را زمینی کنیم، اضافه کرد: مشکلاتی که در خطوط هوایی اعم از سرقت و پارازیت هست به کمترین حد خود می‌رسد.

بخشدار مرکزی شهرستان پارس آباد بیان کرد: ماندگاری جوانان روستایی در زادگاهشان و پیشرفت همه جانبه روستا در گرو توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی است که با توسعه این زیرساخت‌ها اشتغال زایی اینترنتی نقش مهمی دارد که روستاییان خاطر بهبود زندگی و درآمدزایی دست به مهاجرت می‌زنند که ما در راستای بهبود مشکلات در کوتاه‌ترین زمان از هیچ فرصتی دریغ نخواهیم کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 937118